od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

poniedziałek, 18 stycznia 2016

Dobra organizacja to podstawa

Pierwsze chwile po powrocie ze szpitala z noworodkiem nie należą do najlżejszych. Młoda mama jest zmęczona,nie jest w pełni sprawna, a niejednokrotnie pierwsze obowiązki przy dziecku musi pełnić druga osoba. Przygotowania do bycia rodzicem to nie tylko zmiana myślenia,dbanie o siebie,kompletowanie wyprawki ,ale także przygotowanie domu by był dobrze zorganizowany.
Zdradzę Wam kilka wskazówek ,które pomogły mi nie wpaść w panikę, gdy trzeba było szybko przygotować kąpiel,przynieść pieluszkę, dać dziecku drugi smoczek itd... tak zwane sytuacje awaryjne.  
Zacznijmy od przenośnej kosmetyczki. Nie była standardowa...  zrobiłam ją ze skórzanego gazetnika.Można kupić taką kosmetyczkę w sklepach dla niemowląt, ale jest ona droga. Włożyłam do niej pampersy,linomag, szczotkę do włosów, żel do mycia,balsam,gruszkę,cążki do paznokci. To był jej obowiązkowy skład.Mogłam ją przenieść tam, gdzie przebierałam dziecko lub je kąpałam.
Maluch powinien mieć też swoją szafkę, w której będą ubranka,pieluchy tetrowe, zapasy: pampersów,chusteczek nawilżonych,dodatkowe smoczki, żele do mycia i balsamy,mleko modyfikowane.Kupowanie na górkę ma swoje plusy.Po pierwsze można kupić coś taniej w promocji i mieć na zaś, a po drugie gdy coś się skończy nie masz wyrzutów, że zapomniałaś kupić.
Chyba nie ma takiego dziecka,które by przez pierwszy miesiąc nie obudziło się w nocy choćby raz na karmienie.Pomoc w sprawnym przebraniu może udzielić Wam uprzednio przygotowana szafka nocna,w której zrobicie zapas kilku pampersów,chusteczek nawilżonych i kremu.
Starajcie się zawsze odkładać wszystko na swoje miejsce,nie będziecie biegać po domu i szukać np smoczka,a smoczek to poważna sprawa....