od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

niedziela, 13 grudnia 2015

Wyprawka cz.4

W wyprawce musi znaleźć się obowiązkowo wózek.To jeden z najważniejszych jej elementów, a tym samym najdroższy. Ceny wahają się od 1,5 tysiąca do nawet 5. To nie cena decyduje o tym czy będzie wygodny w użytkowaniu. Są różne warianty wózków, np z samą gondolą,2w1 (gondola i spacerówka), 3w1(gondola,nosidełko i spacerówka). 
Kiedy najlepiej kupić? Nie spiesz się, najpierw zorientuj się co proponuje rynek.Najlepszym czasem na zakup wózka jest 7-8 miesiąc.Czasami trzeba zamówić i poczekać ok. 6 tygodni.Przyznam się,że wózka szukałam już w 4 miesiącu ciąży.
Co musisz wziąć pod uwagę wybierając brykę dla dziecka?  Właśnie to co napisałam powyżej,czyli czy chcesz raz wydać pieniądze na gondolę i spacerówkę czy za pół roku znowu przerabiać temat ale już tylko spacerówki.
Jedną z ważniejszych funkcji jest waga zestawu, na którą składa się materiał z którego wykonany jest stelaż,pamiętaj że aluminiowy jest lżejszy od stalowego.Pomyśl realnie jeśli mieszkasz w bloku na piętrze, chyba nie chcesz żeby ręce Ci odpadły wnosząc malca i gondolą po schodach. Druga ważna funkcja to rozmiar gondoli. Dobrze jest wybrać szerszą i dłuższą ( 80-82 cm). Dodatkowo gondola może mieć funkcję kołyski i siedziska. Rączka powinna posiadać fukncję regulacji wysokości. Następną funkcją jest składanie. Są wózki wyposażone w przycisk szybkiego składania, a niektóre trzeba rozłożyć na czynniki pierwsze czyli odpiąć gondolę i ściągnąć koła, gdy nie mieści się w bagażniku.To czy mieszkasz w mieście i będziesz jeździć po równym terenie czy niestety czekają cię podróże po piasku i wyoboistej drodze ma wpływ na rozmiar kół.Mniejsze dla równych powierzchni, a większe dla nierównych ze średnicą nawet 30 cm. 
Warto jest odwiedzić sklep z wózkami i przejechać się kilkoma modelami. Może wybierzesz całkiem coś innego niż chciałaś.