od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

niedziela, 13 grudnia 2015

Pierwsza wizyta u lekarza

Na pierwszą wizytę wybierz się najlepiej koło 5-7 tygodnia.Niektóre panie oczywiście idą póżniej, ale czy nie jest wspaniale wyczekiwać pierwszej wizyty z rumieńcami na twarzy by zobaczyć naszą małą istotkę?
Czego możesz spodziewać się na wizycie? Pierwsze pytanie jest standardowe " kiedy była ostatnia miesiączka?" Jeśli wybrałaś lekarza do którego wcześniej nie chodziłaś przepytana z ostatnich przebytych chorób, z chorób w rodzinie, czy jesteś uczulona, czy palisz, pijesz itd.. itd...można wymieniać w nieskończoność. Zostaniesz później zaproszona na "samolot" lekarz przebada cie i pobierze cytologię w razie potrzeby. Następnie oczekiwana chwila usg! i tadam... w zależności w którym tygodniu przyjdziesz do lekarza twoje dziecko może być jak na razie malutką kropeczką na ekranie lub "fasolką" z serduszkiem (moje maleństwo jest w galerii "usg" właśnie w 7 tc).
Na koniec dostaniesz receptę na wykupienie leków, jeśli twoja ostatnia ciąża zakończyła się stratą. Lekarz powinien przepisać progesteron, by podtrzymać ciążę. Nie przerażaj się jeśli usłyszysz że "ciąża jest wysokiego ryzyka",najważniejsze by myśleć pozytywnie!
Umów się na następną wizytę i cierpliwie czekaj uważając na siebie i odpoczywając