od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Pielęgnacja włosów w ciąży

Czy zauważyłaś już zmiany na swojej głowie?
Twoje włosy na początku ciąży mogą sprawiać ci trochę kłopotu,ale nie martw się to minie wraz z pojawieniem się na horyzoncie drugiego trymestru. W pierwszym nasza skóra na głowie wytwarza więcej sebum niż zwykle więc włosy przetłuszczają się bardzo szybko. Najlepiej stosować szampon dla włosów przetłuszczających się i myć w letniej wodzie. Niestety nie łudź się, że wrócisz w pierwszym trymestrze do mycia głowy co dwa, trzy dni. Jeśli przed ciążą miałaś problemy z suchymi włosami,brakiem połysku i rozdwajającymi końcówkami to nie mam dobrych wiadomości. Mogą wyglądać jeszcze gorzej. Zaradzić możesz stosując szampony i odżywki dla włosów zniszczonych. Stosuj takie kosmetyki, które będą nawilżać włosy,polecam olejek arganowy. Jeśli posiadasz suszarkę z regulacją temperatury to suszenie kończ nastawiając chłodne powietrze,dzięki niemu fryzura będzie utrwalona a włosy bardziej błyszczące. Zdarza się tak,że kobiety które są "na podtrzymaniu" zażywają hormony, które powodują matowienie włosów.Tutaj rady niestety nie ma...trzeba przetrwać okres do odstawienia tabletek.

A co z farbowaniem? Czy skazane jesteśmy na okropne odrosty,które nas denerwują? Jeszcze do niedawna farby były wyłącznie z amoniakiem. Wdychanie go nie wpływa pozytywnie na samopoczucie przyszłej matki. Może powodować zawroty głowy,omdlenia i mdłości. Warto spytać fryzjera czy posiada farby bez amoniaku,najlepiej taką stosować w czasie ciąży. Nie musisz się martwić czy substancje zawarte w farbie zaszkodzą dziecku. To co przenika przez naszą skórę jest w znikomych ilościach,a gdy boisz się że będzie inaczej poproś o farbowanie nie od samej skóry głowy. Pamiętaj by zabieg odbywał się w dobrze wietrzonym lub klimatyzowanym pomieszczeniu. Nie będziesz w ten sposób wdychać oparów. W pierwszym trymestrze odradza się farbowania włosów,dlatego że zmienia się faktura włosa i kolor może nas lekko zdziwić. Dla naszego świętego spokoju lepiej przemęczyć się i poczekać do drugiego trymestru. Jeśli marzysz o metamorfozie i chcesz być nagle blondynką to przełóż ten zabieg. Możesz być w szoku jakie masz piękne kolory na głowie o których nie marzyłaś a kondycja włosa będzie fatalna.Taki będzie efekt.
Pocieszające jest to, że w drugim i trzecim trymestrze włosy rosną bardzo szybko są piękne i lśniące. Niestety bajki nie trwają wiecznie, więc po porodzie zaczną wypadać a wtedy musimy o nie dbać jeszcze bardziej. Piękne włosy,tak jak skóra czy paznokcie będą wyglądać atrakcyjnie dzięki naszej codziennej pracy.Zapracujmy na to,by nasze dziecko nam kiedyś powiedziało "Mamoo...moje koleżanki dają ci 10 lat mniej!" Tego właśnie Wam wszystkim życzę!