od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Opowieści przy herbatce

Mogłoby się wydawać, że ciężarna rezygnując z picia kawy powinna również odłożyć na wyższą pułkę herbatki. Tak do końca nie jest. Kiedyś przyszłe matki były skazane na picie czarnej herbaty i ewentualnie ziołowe z ręcznie zebranych i wysuszonych specyfików. Dzisiaj rynek jest przepełniony różnymi odmianami,smakami a co za tym idzie każda ma swoje właściwości. Jak wybrać mądrze?
Jak najbardziej wskazane są herbaty takie jak zielona, czerwona i czarna.
Zielona i czarna : działa pobudzająco,przeciwdziała próchnicy, obniża ciśnienie,przyspiesza metabolizm, przeciwdziała nowotworom. Ponadto zielona zawiera witaminy C,E,B i jest moczopędna.
! Jeśli chcesz,by herbata zielona cię pobudziła parz ją nie więcej niż 3 minuty,po upływie tego czasu będzie działać relekująco.
!! Zielona herbata,zawiera garbniki które uniemożliwiają wchanianie żelaza,odstaw gdy masz anemię
Czerwona: przyspiesza metabolizm,a więc działa odchudzająco, obniża cholesterol, zawiera związki mineralne, mangan i wapń, działa na koncentrację i pamięć, wzmacnia organizm i usuwa toksyny,pomoże odzyskać dobry nastrój
Herbaty ziołowe-bezpieczne
Zasada co za dużo to nie zdrowo,sprawdza się również w piciu herbat. Ich właściwości powinny nas uspokajać,działać antynudnościom, poprawiać krążenie krwi, ułatwiać zasypianie, poprawiać pracę jelit i nerek, wzmacniać organizm, zmniejszać ryzyko poronenia. Bezpieczne ziołowe to takie jak: melisa,mięta,imbir, mniszek lekarski, nagietek, rumianek, pokrzywa i poziomka (liście)