od kropeczki do serduszka

od kropeczki do serduszka

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Chwila dla Ciebie przed porodem

Trzeci trymestr to czas,kiedy nasza skóra na brzuchu przechodzi największy test wytrzymałości.Maluszek szybko przybiera na wadze,rośnie i zaczyna się rozpychać.Nasz balonik powiększa się,a my ze zdziwieniem patrzymy w lustro i pytamy same siebie czy zaraz nie pękniemy. Jeśli leniłaś się przez ostatnie miesiące, to twój ostatni dzwonek na to,by zrobić kurację nawilżającą.
Po porodzie z pewnością nie będziesz miała czasu,by spędzić półtora lub dwie godziny w zakładzie kosmetyczny,więc zadbaj o paznokcie u dłoni i nóg przed porodem.Będziesz czuć się lepiej. Nie wariuj tylko... nie rób tipsów,akryli czy żeli bo i tak w szpitalu poproszą cię żebyś ściągnęła. Pomaluj paznokcie przezroczystym lakierem nikt nie będzie miał prawa przyczepić się do ciebie. Po paznokciach poznaje się czy coś się niepokojącego dzieje.
Na końcówkę ciąży zafunduj skórze na twarzy zabieg nawilżający i dotleniający połączony z masażem. Odpręż się i zapomnij o tym co cię najbardziej stresuje przed porodem. Ciesz się,chwilą tylko dla siebie.
Zadbaj o nogi. Jeśli jeszcze nie zaczęły ci puchnąć,boleć i być ciężkie jak kamienie to wyjdź możliwemu problemowi naprzeciw. Odpoczywaj w ciągu dnia z nogami uniesionymi wysoko, w cieplejsze dni staraj się moczyć je w chłodnej wodzie, nakładaj kremy chłodzące przeznaczone dla kobiet w ciąży. Przestań latać i zwolnij.
Odwiedź fryzjera.Zrób porządek na głowie.
Ostatnie tygodnie to coraz większe zniecierpliwienie,zmęczenie,stres.Wyłącz się na chwilę i zadbaj nie tylko o wygląd ale o samopoczucie.